FŐOLDAL Milliárdos írók Művészet
 
 

Magáncégek indulnak hódítóként az űrbe

Aszterodia-bányászat

 

Ezentúl kisbolygókra vadászik majd James Cameron filmrendező gazdag üzlettársaival együtt. Létrejött ugyanis egy új milliárdos generáció, amelynek tagjai az űrben kívánják kamatoztatni a pénzüket. Szinte hihetetlen, de a kitűnő rendező, James Cameron és Larry Page hivatalosan is bejelentette, hogy a Föld közelében keringő kisbolygók értékes ásványait kívánják megszerezni, és ez már nem egy scifi, hanem a valóság.
A Planetáris Resources Inc. amerikai vállalatot valójában már három éve megalapították, de csak most hozták nyilvánosságra a célkitűzéseiket. A cég Washingtoni székhelyű, és jelenleg mintegy két tucat mérnök a személyzete. Az új társaság forradalmasítani akarja az űrkutatást, és szeretnék kiaknázni a földközeli aszteroidák nyersanyagkincseit.


A befektetők között található Charles Simonyi, Larry Page, a Google társalapítója, Eric Anderson, vállalkozó és űrhajózási mérnök. James Cameron tanácsadóként segíti a nagyreményű vállalkozást. A ritka, és a Földön nehezen vagy drágán bányászható fémek begyűjtése a fő cél, ami segítheti fajunk elterjedését az egész Naprendszerben. ’Űrbenzinkutakat” szeretnének létrehozni, hogy az űrhajók könnyen tankolhassanak majd. A Föld közelében 8931 kisbolygót számláltak eddig. A fényvisszaverődés segítségével választják majd ki, hogy melyik aszteroidán érdemes bányászni. A másik fontos cél a víz kinyerése, amely alapvetően megváltoztathatja az űrkutatás lehetőségeit. A tudósok szerint a pilóta nélküli küldetés a Föld közelében olcsóbb és könnyebb, mint a holdra szállás.
Apropó Hold. A közelmúltban egy másik magán finanszírozású, privát cég is színre lépett, a Hold Express, amelynek a célja a kereskedelem és a szállítás megvalósítása a Hold és a Föld között.

Ha a magáncégek tervei valóra válnak, akkor tevékenységük hihetetlen jólétet hozhat a Földre, és elképzelhetetlen lehetőségeket teremthet a világűrben.
A kutatásokhoz azonban horribilis összeg szükséges, ezért eddig csak a legfejlettebb országok számára állt nyitva ez a lehetőség. Noha az aszterodia-bányászat remek ötlet, mégsem lesz egyszerű a megvalósítása, hiszen nem könnyű előteremteni a munkálatokhoz nélkülözhetetlen pénzt. Tény azonban, hogy minden nagyszerű program egy jó ötlettel indul útjára. A jövő tehát valóban elkezdődött.

 

 

 

 

 
   
   
 
 
www.cadizmedia.hu © 2010. Minden jog fenntartva
Design: C@diz