FŐOLDAL Milliárdos írók Művészet
 
 

Az álruhás milliárdos

 

 

Az egykori norvég matróz ma amerikai milliárdos. Norvégiában szegény rock zenészként tengődött, Amerikában milliárdossá vált a halászatból.
Bernt Bodal bizonyította, hogy bátorsággal, kitartással és egy jó adag önbizalommal megvalósítható az amerikai álom. Bernt Bodal 1978-ban emigrált Norvégiából az Egyesült Államokba. Seattle-ben kapott munkát, ahol matrózként dolgozott 13 évig az alaszkai halászhajókon. A hajdani basszus gitáros halászként is megállta a helyét, 1989-ben már kiérdemelte a kapitányi rangot. Bodal nem sokkal ezután befektető társaival megvette az American Seafood társaságot. Ez a cég jelenleg az USA legnagyobb forgalmat bonyolító tengerei halász és halfeldolgozó vállalata. Az egykori kapitány ma vezérigazgató, és többségi tulajdonosa az Amerikai Seafood-nak. Halászhajói az alaszkai Bering-tengeren gyűjtik be értékes rakományukat. Termékeik országszerte megtalálhatók több mint 11.000 étteremben, beleértve a McDonalds és a Long John Silvers. 

A televízióban a magyar nézők is láthatják már ”A beépített főnök” című műsorsorozatot, amelyben a milliárdos cégtulajdonosok álruhában vállalnak munkát saját vállalatuknál. Bodal is visszatért az egyik hajójára, ahol inkognitóban dolgozott, így próbált betekintést nyerni, miként is élnek alkalmazottai. Az úszó halfeldolgozóban kapott munkát, ahol az alkalmazottak a halak felesleges részeit, a fejet, a beleket eltávolítják, és hallisztet készítenek belőle. A lisztet zsákokba rakják, és Dél-kelet Ázsiába küldik, ahol az angolnák tenyésztésnél használják fel. Bernt Bodal gyomra majdnem kifordult a szörnyű, gusztustalan munka közben.

A műsor végén természetesen a milliárdos leleplezi magát, és ideiglenes munkatársait berendeli a központba, akik elámulnak, hogy szakadt, ügyetlen kollégájuk most elegánsan fogadja őket.
Ilyenkor a tulajdonos vezérigazgató elemzi és értékeli emberei munkáját. Általában meglepődnek a tulajdonosok, hogy embereik milyen óriási áldozatokat hoznak a cégért, és azért hogy munkájuk legyen. A matrózok például 6 hónapig a családjuktól távol élnek, és keményen dolgoznak. Ezzel szembesülve a nagyfőnök megjutalmazza azokat, akiket álruhában megismert. Munkakörülményeiken is igyekszik javítani. Bodal is jelentős összegekkel segítette az arra érdemes alkalmazottakat.

A sorozat érdekes és döbbenetes, hogy a beosztottak milyen emberfeletti munkát végeznek a csekély bérért, amivel óriási profitot termelnek a tulajdonosoknak. Mégis valahogy visszatetszést kelt a nézőben az „álruhás királyfi” története.
A milliárdos kedvenc időtöltése a zenélés, passzióból rendszeresen fellép zenekarokkal is. Imád repülőt vezetni, és helikopter áll az udvarán.  Elvált ember, aki a munkájának és a szenvedélyeinek él. A hajdani zenész merészen váltott szakmát és országot, végül mindent elért, amit csak megálmodott.
Bodalt érdekli Amerika sorsa, hiszen ebben az országban valósíthatta meg álmait.  Új, korszerűbb energiapolitikát akar, szerinte az USA-nak önellátásra kell törekednie. Bodal szerint elengedhetetlen, hogy Alaszkában olaj után kutassanak. Nem akarja, hogy a Közel-Kelettől függjön az ország.

A dúsgazdag üzletember Seattle mellett egy egyedülálló tengerparti ingatlant birtokol.

 

 

 


 

 

 

 
 
   
 
 
www.cadizmedia.hu © 2013. Minden jog fenntartva
Design: C@diz