FŐOLDAL Archívum Kapcsolat
 
 

 

 

Szuperviharok fotósa

 

 

 

Az amerikai Mike Hollingshead viharfotósként vívott ki elismerést a világban. Munkái gyakran megjelennek a National Geographic címlapján is. Bevallása szerint azonban nem akarja, hogy csak viharfotósként emlegessék, hiszen valamennyi időjárással kapcsolatos téma érdekli. Az elmúlt időszakban mégis a szupercellás fotóival aratta a legnagyobb sikert.

 

 

 

 

jA hatalmas szupervihar látványa nem ígér semmi jót. Inkább rettentő fenevadként tör előre. A meleg levegő felemelkedik és összecsap a lefelé ereszkedő hideg levegővel, ami erős konvekciós áramlatokat hoz létre.
Szupercellás viharok leggyakrabban az Egyesült Államokban, Argentínában, Brazíliában és olykor Ausztráliában fordulnak elő.

 

 

Ázsiában általában Bangladesben, Nyugat-Bengáliában, és India északkeleti részein alakul ki szupercella márciustól májusig. Bangladesben legutóbb egy hatalmas tornádó sújtotta kerületben 20 embert megölt, és a viharban 200-an megsérültek.

Európában szerencsére csak ritkán jön létre szupercellás vihar, de Belgiumot mégis eltalálta egy szupercella 2009-ben, amely úgy vonult be a történelembe, mint az elmúlt évek egyik legszörnyűbb vihara. Gyökerestül kitépett fák, megrongálódott autópályák és feltépett vasútvonalak jelezték az a vihar útját.

 

 

 

 

A tomboló fenevad:

(Mike Hollingshead felvételei)

 

 

 

 

 

 
 
 
 
 
www.cadizmedia.hu © 2015. Minden jog fenntartva
Design: C@diz