FŐOLDAL Milliárdos írók Művészet

 

Mesés gyémántok

 

 

Az embereket mindig is elbűvölte a drágakövek csillogása és tökéletes szépsége. ”A gyémántok a lányok legjobb barátai” énekelte Marylin Monroe, a feledhetetlen világsztár, 1953-ban a „Szőkék előnyben” című amerikai filmben. Most bemutatunk néhányat a világ legfantasztikusabb ékszer-variációi közül.
Faisol Abdullah, a Jendala (JL) butikhálózat vezérigazgatója, megtervezte a világ legdrágább ruháját 2010-ben, Malajziában. Ezt a harmincmillió dolláros selyem és taft estélyit 751 gyémánttal ékesítette Robert Mouwad közel-keleti ékszerész. A ruhakölteményt Abdullah jó befektetésnek tekintette, hiszen a milliomosok érdeklődését akarta felkelteni. A ruha bemutatójára mindössze ötszáz válogatott gazdag vendég kapott meghívót. A Mouwad féle gyémántok a legdrágábbak, ilyet visel például Angeina Jolie és Nicole Kidman is.

Bizonyára sokan emlékeznek még arra, hogy Susan Rosen egy csodálatos gyémánt fürdőruhát tervezett, amit a tökéletes alakú Molly Sims modell viselt 2006-ban. A pompás gyémántokat és smaragdokat platinaszálak tartják.

 

Coco Chanel, francia divattervező alapította a Chanel divatházat. A botrányos szerelmi kalandjairól is ismert divatkreátor 1971-ben hunyt el, de termékei ma is hódítanak, hiszen eleganciát, fényűzést és életörömet sugallnak. Az ékszerei egyediek, különlegesek. A Coco ékszerkollekció gyűrűi valódi luxus termékek. Amelyeket közülük bemutatunk lapunkban, azok barokk ihletésű bizánci és velencei aranyozású valódi remekművek. Az arany foglalatban lévő modern, túlméretezett drágakövek tökéletes kombinációi varázslatos hangulatot sugároznak.

Chanel gyűrűk

 

Közismert, hogy II. Erzsébet brit uralkodó is kedveli a drágaköveket. Egyik koronáját a világ leghíresebb gyémántja, a 105,6 karátos ovális vágott ékkő, a ”Koh-i-Noor” díszíti . A királyné ezt a koronát viseli minden évben, a Parlament megnyitásakor. A kő eredeti formája kissé szabálytalan csiszolású rozetta volt. A perzsa sah szerezte meg 1739-ben, és ő nevezte el Koh-i-Noornak (jelentése: „A hegy fénye”). Miután a Kelet-Indiai Társaság tulajdonába került, Viktória királynőnek ajándékozták 1850-ben. Amsterdamban, 1852-ben kisebb briliáns formára csiszolták, így lett a gyémánt jelenleg a brit koronaékszerek része. Eredeti formájában 181 karát súlyú volt.

 


 

 

 

 

Már Londonban is elérhető egy új, fantasztikus luxusszolgáltatás a leggazdagabb hölgyeknek, a 10 karátos gyémánt manikűr. Az elegáns dámák körmeiket, 51 ezer dollárért, csodásan csillogó gyémántokkal díszíthetik. Ez jelenleg a világ legdrágább manikűrje. A Cherish cég először Dubaiban kínálta különleges exkluzív szolgáltatását. Kérdés, vajon hányan igényelték ezt a manikűrt? Valószínűleg nem sokan. Feltehetően ez inkább a cég vezetőinek ügyes marketingfogása, amely szerint néhány gyémántot kell csak mutatni, hogy a világsajtó figyelme rájuk irányuljon.

Gyémántos körmök

 


A gyémánt ruha

A "Koh-i-Noor"

 



 
   
   
 
 
www.cadizmedia.hu © 2009. Minden jog fenntartva
Design: C@diz