Eiffel leszármazottai is tehetségesek
A világhírű Gustav Eiffel népes családdal büszkélkedhetett. Öt gyermekének jónéhány utódja született, akik tovább vitték a nevét. Tény, hogy szépunokái is kreatív, tehetséges emberek.
Gustav Eiffel hajdan sokat vitatott csodálatos tornya mára Párizs jelképé vált. A zseniális mérnök leghíresebb alkotása az "Öreg Hölgy", ahogy a franciák nevezik, ma is a csodálat tárgya. Az Eiffel család tagjait napjainkban is tisztelet övezi.
Az 1962-ben született Virginia Coupérie-Eiffel, francia versenyző, díjugrató világbajnok. Virginia Coupérie-Eiffel közvetlen leszármazottja egyébként Fouche miniszternek, Otranto hercegének is, és egyben szépunokája a fantasztikus Gustav Eiffelnek.
Savin Yeatman-Eiffel filmkészítést tanult az Egyesült Királyságban és Párizsban. Franciaországon kívül Angliában, az Egyesült Államokban és Japánban is dolgozott. Saját filmstúdiójában hozta létre az "Oban csillagfutama" című animációs filmsorozatát, amit több mint 90 országban vetítettek. Az elismert alkotó főként hobbiból dolgozik.
Teheti, hiszen gazdag családból származik. Már a toronyépítő Gustav Eiffel édesapját is tehetős emberként tartották számon, hiszen az ügyes üzletember sörrel kereskedett. Gustav Eiffel pedig eleinte hídakat épített a világ számos táján. Jól keresett és mindig kényelmes palotákban élt. Az Eiffel-torony építését 1887-ben kezdték meg, és két év alatt, az 1989-es párizsi világkiállításra készült el.
Eiffel soha nem hagyta, hogy közéleti tevékenysége uralja a magánéletét, és a családját mindig védte a nyilvánosságtól.
Eiffel szépunokája, Philippe Coupérie-Eiffel úgy döntött, hogy legújabb művében, az "Eiffel Eiffelről" című munkájában megosztja az olvasókkal a családi titkokat. Könyvében rengeteg archív anyagot használt, amit korábban még soha más alkotásában nem publikált, és bensőséges portrét tár az emberek elé a zseniális Gustave Eiffelről.
A nappali fényben pompázó Eiffel-torony:
|