A harmadik világháború víziója!
"Ghost Fleet"
Kísértet flotta
Peter Warren Singer és August Cole 2015 augusztusában megjelent könyve, a "Ghost Fleet" többek között egy Hawaii elleni kínai invázió vízióját tárja az olvasók elé. Amikor az amerikaiak valamilyen fikcióval előállnak, akkor az sajnos előbb-utóbb visszaköszön a valós életben is. Mintha csak tesztelnék az emberek és társadalmak tűrőképességét. Már előre megpróbálják elültetni az agyakban, hogy a támadást ki kezdi és miként mehet végbe.
A regényben az Egyesült Államok, Kína és Oroszország egymással szemben küzd, ez a huszonegyedik századi változata a hidegháborúnak, ami hirtelen felmelegszik. Háborúznak a tengeren, a szárazföldön, a levegőben, a világűrben, és a virtuális térben egyaránt. A harcokban mindent bevetnek, lopakodókat, drónokat, haditengerészetet. Megtalálható a műben a vadászpilóták Pearl Harbor-stílusú támadása is. (Tudjuk, hogy ott azt állították az amerikaiak, hogy hadüzenet nélkül támadtak a japánok, de nem így történt, és hagyták, hogy saját katonáik meghaljanak.)
Singer könyvében a harci műveletekbe bekapcsolódnak az amerikai veterán felkelők, a jól képzett harcosok, továbbá a tizenéves hackerek, a hiszen csata a digitális játszótereken is zajlik. A Silicon Valley milliárdosai cyber-háborúra mozgósítanak, és közben egy sorozatgyilkos is végrehajtja a saját vendettáját.
A "Ghost Fleet" egy spekulatív thriller, a "Vadászat a Vörös Októberre" című alkotás szellemében készült.
A regény szerzői élvonalbeli nemzetbiztonsági vezető szakértők. A mű egyedülálló abban, hogy minden trend és technológia szerepel a regényben, bármennyire is sci-finek tűnik, akár valóságossá is válhat.
Peter Singer szerkesztője a "Popular Science" magazinnak és alapítója, a NeoLuddite technológiai tanácsadó cégnek. Dolgozott szakértőként az amerikai hadseregnek, a Védelmi Hírszerző Ügynökségnek, az FBI-nak, valamint közreműködött technológiai és szórakoztató programok készítésében is.
A könyv társszerzője, August Cole az Atlanti Tanács főmunkatársa. Igazgatója az Art of Future War projektnek, ami fikció és a vizuális média számára betekintést nyújt a jövőben lehetséges konfliktusokról.
Egyes vélekedések szerint aligha elképzelhető egy globális háború Kína és az Egyesült Államok között. Peter Singer és Cole idén augusztusban megjelent "Ghost Fleet" könyve mégis hihető, félelmetes és tökéletes elképzelés arról, hogy egy ilyen háború miként fog lezajlani a közeljövőben. Ugyanakkor a high-tech, a geopolitikai látomások elképesztő kombinációja is egyben.
|