FŐOLDAL Milliárdos írók Művészet
 
 

A nagy túlélő

 

 

Nemrég elterjedt a hír, hogy holtan találták a 29 éves Bear Grylls világkalandort, akinek fantasztikus túlélő filmsorozatát, már több televíziós csatorna vetítette. Filmjeiben a legkülönbözőbb helyzetekben próbálta ki, hogyan tud az ember magára hagyatva is életben maradni. Bemutatta, miként lehet visszatérni egy lakatlan szigetről, mit kell tenni egy távoli őserdőben, a civilizáció eszközei nélkül, a túlélésért.
David ezúttal egy évet akart eltölteni a skót vadonban egyedül, minden segítség nélkül. A sajtó szerint még mobil telefont sem vitt magával. (Bár ez a vadonban amúgy sem sokáig használható.) Holttestére egy vasúti munkás talált rá egy kunyhóban. A Brit Közlekedési Rendőrség szóvivője megerősítette, hogy az elhunyt valóban Bear Grylls. A vizsgálat során nem találtak erőszakra utaló nyomokat, semmi más gyanús körülményt, ami bűncselekményre utalna, ezért a szakértők arra a következtetésre jutottak, hogy a nagy túlélőt ezúttal legyőzték a természet erői, és teste egyszerűen kihűlt a fagyos vidéken.
A Skót Felföldet egy évszázaddal ezelőtt még hatalmas erdőségek borították, ami otthont és menedéket adott az állatoknak. Manapság azonban az erdő nélküli síkságon télidőben szinte egyáltalán nincs semmilyen ehető élőlény, ami segíthette volna Bear Grylls életben maradását. Élelem nélkül, a hideg tájon, nem tudta túlélni a dermesztő telet. A fiatal kalandor a vizsgálatok szerint már hetek óta holtan feküdt a kunyhóban. Szakértők szerint rendkívül valószínűtlen, hogy valaki életben maradjon ilyen kegyetlen, sivár körülmények között.


Bear, a politikus Sir Michael Grylls, és felesége, Sally gyermekeként látta meg a napvilágot. Tanulmányait többek közt az Eton College-ban és a London University-n végezte. Wight szigetén nevelkedett, három évet szolgált a SAS-nál, amely a brit hadsereg különleges egysége. A katonai szolgálat idején, három helyen tört el a gerince, egy dél-afrikai ejtőernyős baleset következtében. Balesete és súlyos sérülése ellenére Bear 1998-ban, 23 évesen, a legfiatalabb brit hegymászóként jutott fel a Mount Everest csúcsára.
 Bear 2007. május 15-én újabb világrekordot állított fel, amikor motoros ernyővel elsőként repült áta Mount Everest fölött. Bear és Gilo rekordjáról a Planet Earth csoport készített felvételeket, amelyből kétórás dokumentumfilm készült a Discovery Channnel és 4 brit tévécsatorna részére. 2007 tavaszán jelent meg Bear legújabb könyve, amelynek címe: Born Survivor: Survival Techniques From the Most Dangerous Places on Earth (Született túlélő: túlélési technikák a föld legveszélyesebb helyein). A mű már a Sunday Times top 10 bestseller listájára került.
Vajon egy ilyen családi háttérrel, mi űzhette ezt a fiatalembert újra és újra az embertelen körülmények közé? Mi hajtotta, hogy az érvényesülésnek a legbrutálisabb, módját válassza? Bear éhezett, fázott, időnként a leggusztustalanabb csúszómászókat is elfogyasztotta. Az otthon melegét és kényelmét felcserélte a legkegyetlenebb megpróbáltatásokra. Ideje java részét nem feleségével és két kislányával töltötte, hanem inkább az embert próbáló elemekkel viaskodott. Úgy tűnik, hogy a természet erői iránti vonzalom mindennél erősebb köteléket jelentett számára.
Más vélemények szerint viszont Grylls csalt és trükközött. A forgatások idején drága szállodákban szállt meg. Ki tudja az igazságot?

Utóirat 2012.02.21.

Az igazi túlélő saját halálhírét is túléli. A legfrissebb információk szerint mégsem Bear Grylls halt meg a skót vadonban, hanem David Austin, aki Grylls-hez hasonlóan próbált minden segítség nélkül életben maradni a Felföld kietlen vidékén. Állítólag Grylls él. A Facebook oldalán is friss bejegyzéseket találunk, viszont hivatalosan nem cáfolta senki a halálhírét, noha bizonyára hozzá is eljutottak a világsajtóban megjelent találgatások.

 


 
   
   
 
 
www.cadizmedia.hu © 2010. Minden jog fenntartva
Design: C@diz