FŐOLDAL Archívum Kapcsolat

     
 

Heinrich Himmler rokonai napjainkban

 

a

Katrin Himmler az egyik legnagyobb német háborús bűnös, Heinrich Himmler rokona. Ez a név kétségtelenül óriási terhet rótt rá és a családjára. Katrin még csak 11 éves volt, amikor először megnézett egy holokausztról szóló filmet, és ráébredt, hogy a családját felelősség terhelte a deportálásokért. Sokkolták a látottak, és igyekezett minden információt összegyűjteni a a famíliájáról és a történelmi korszakról.

s

 

 

 

 

 

 

 

Meglepő, hogy ezzel a névvel és családi múlttal egy izraeli zsidó férfival kötött házasságot, akinek a szülei a varsói gettó túlélői. Katrin felvehette volna a házastársának a családi nevét, és búcsút mondhatott volna a Himmler névnek, de nem tette. Házasságukból egy fiuk született 1999-ben, aki ma már 15 esztendős. Katrin keresztény, a férje zsidó, a gyermekük pedig a két világ között áll. A párja egy ideig Izraelben élt, jelenleg azonban Berlinben laknak. A hajdani SS vezér rokona úgy érzi, hogy a múltat muszáj feltárni, és szembe kell nézni a történtekkel.

Katrin Himmler politológus, 1967-ben Dinslakenben született, és a Berlini Szabad Egyetemen diplomázott 1997-ben.  Nagyapja, Ernst Himmler (1905-1945), Heinrich Himmler SS vezér öccse volt.
Katrin könyvet írt a famíliáról. "A Himmler testvérek: Egy német család története" (Die Brüder Himmler: Eine deutsche Familiengeschichte ) című könyvében megpróbálta kideríteni és megérteni a családja múltját. Továbbá feltárta, hogy miként válhatott egy középosztálybeli família a nemzetiszocializmus elkötelezett hívévé, és a borzalmak előidézőjévé.
A szerző megvizsgálta a három Himmler testvér sorsát és egymáshoz való kapcsolatukat. Gebhart, a legidősebb a német hadseregben szolgált. Heinrich a középső, köztük a feketebárány, a Heinrich nevet keresztapjáról, Wittelsbach Henrik bajor hercegről kapta, aki Heinrich apját taníttatta. 
Katrin nagyapja, Ernst Himmler volt a legfiatalabb a testvérek között. Ernst ugyan azt állította, hogy nem érdekli a politika, mégis lelkes nemzetiszocialistaként a berlini harcokban vesztette életét.

fHeinrich Himmler Hitler után a legbefolyásosabb embernek számított a III. birodalomban.  Himmler 1945. május 20-án brit hadifogságba került, majd 4 nappal később Lüneburgban  vitatott körülmények között öngyilkosságot követett el.
A kritikusok szerint Katrin Himmler könyve egyszerre személyes, tudományos és tényszerű.

A politológus szülei annak idején elfogadták, hogy izraeli zsidóhoz ment feleségül. Apja is sokat szenvedett a Himmler név miatt. Bár a házasság már önmagában kínálja konfliktust, tehát nem könnyített a helyzetén, hiszen saját bevallása szerint most azzal a problémával kell megküzdenie, hogy a családja egyik fele megpróbálta elpusztítani a másik felét.
A 47 éves  aszony továbbra is a feladatának tekinti a múlt feldolgozását. Jelenleg a többi egykori német nemzetiszocialista családról ír könyvet. Ez valamivel könnyebb a számára, hiszen nem érinti személyesen.

 

 

 


dHeinrich Himmler lánya, Gudrun azonban helytelenítette unokahúga, Katrin döntéseit. Soha nem szakított a múlttal. Gyermekként Gudrun Himmler imádta apját, és hű maradt annak eszméihez, mindig segítette a perbefogott nemzetiszocialistákat.
Gudrun 1929-ben született, egész életében apja, Heinrich Himmler politikai nézeteit valló emberek társaságát kereste. Férjhez ment Wulf Dieter Burwitz újságíró-íróhoz, majd két gyermekük született. A 85 éves, idős hölgy ma is a"Stille Hilfe" szervezet bálványa. Hívei egyszerűen csak hercegnőnek becézik.
2014 januárjában jelent meg  Himmler magánlevelezése, amelyet az SS vezér a feleségéhez és gyermekeihez írt, amelyből kiderül, hogy gyengéd szálak fűzték a családjához.

 

 

 

 

 

 

 

 
 
   
 
 
www.cadizmedia.hu © 2014. Minden jog fenntartva
Design: C@diz