FŐOLDAL Archívum Kapcsolat
 
 

 

"Moon Express"
Nyersanyagbányászat a Holdon

 

Várhatóan már 2017-ben Holdra szállhatnak az első amerikai privát kereskedelmi cég robotjai, amelyek hasznos nyersanyagok után kutatnak majd. Az elmúlt hónapban az amerikai Federal Aviation Administration jóváhagyta a "Moon Express" társaság tervét, hogy a szilícium-völgyi cég mielőbb Holdra telepíthesse gépeit, és ott nyersanyagokat bányászhasson.
A Földtől átlagosan 384.400 kilométer távolságra lévő Hold mindig fontos szerepet játszott az életünkben, hiszen az általa előidézett árapály az élet alapja. A "Moon Express" vállalat megnyitja az utat a Földön kívüli kereskedelmi vállalkozásoknak azzal, hogy az általuk fejlesztett robotokat a Holdon hamarosan munkába állítják.

A járműveket és a bányászati eszközöket az amerikai "Rocket Lab" repülőgép-társaság rakétái juttatják fel az égitestre. A vállalat székhelye az új-zélandi Aucklandban, leányvállalata pedig Los Angelesben található. A cég feladata, hogy könnyű, költségkímélő kereskedelmi rakétákat gyártson a Holdra szálláshoz. A "Rocket Lab USA" több Hold-missziót is tervez a 2017 és 2020 közötti időszakban. A cég vezetői remélik, hogy számos robotikát tudnak majd eljuttatni a Holdra, ami segíti a kutatást. Ezek a gépek a napenergiát használják fel a működésükhöz. Az expedícióban részt vevő két vállalat vezetői nyolcadik földrésznek tekintik a Holdat, ami hatalmas erőforrásokkal látja majd el az emberiséget. Szerintünk azonban inkább bizonyos amerikai köröket hoznak majd rendkívül előnyös helyzetbe.

 

Távolban a Föld:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
 
 
 
 
www.cadizmedia.hu © 2016. Minden jog fenntartva
Design: C@diz