Felcsút büszkesége
A Pancho Aréna
Nagyszerű látványt nyújt a Puskás Ferenc Labdarúgó Akadémia és a Pancho Aréna a Felcsútra látogatóknak. (Mint ismeretes magyar focistát a spanyolok Panchonak nevezték.) A névadó Puskás Ferenc bronzszobrát április 21-én avatatták fel ünnepélyes keretek között.
Öcsi bácsi, a Real Madrid egykori válogatottja, a világhírű magyar labdarúgó bizonyára elégedett lenne, ha láthatná milyen nagy gondot fordít a kormányzat a fiatal tehetségek felfedezésére és képzésére.
A stadion és az akadémia tervezését még 2011-ben Makovecz Imre kezdte el, amit végül a nagy mester halála miatt Dobrosi Tamás fejezett be. A tervező mindvégig szem előtt tartotta Makovecz fantasztikus, mégis a tájba illő elképzeléseit. A pompás épületbe 3500 szurkoló fér be.
A nagy érdeklődésre tekinettel azt tervezik, hogy hetente kétszer az idelátógatók is megtekinthetik a csodás épületegyüttest.
Sokan fanyalognak, hogy munkahelyek teremtésére kellett volna inkább fordítani a stadionba fektetett tőkét, és szerintük felesleges sportlétesítménybe invesztálni. Ez a hatalmas beruházás azonban munkahelyeket is bőven teremetett, sőt az üzemeltetése állandó bevételi forrást is garanatál. Arról nem is szólva, hogy rangot ad a futballnak, és segít kiváló utánpótlásról gondoskodni.
Jó volt látni, hogy ott jártunkkor a Pancho Aréna körüli valamennyi korszerű edzőpályán fiatal labdarúgók gyakoroltak.
Felcsút épül, szépül, és valljuk be szüksége is volt erre a beruházásra a csodás természeti környezetben elhelyezkedő településnek.
Orbán Viktor miniszterelnök közvetlenül a stadion mellett lévő egyszerű, mégis hangulatos parasztházban lakik, amikor Felcsúton tartózkodik.
A Puskás Akadémia és a Pancho Aréna távlati fotója
|