FŐOLDAL Archívum Kapcsolat
 

 

 

 

 

 

Jordánia királynéja a palesztin Ránija

 


Ránija anya, feleség, politikus, egy valódi szépség és mellesleg Jordánia királynéja. Érdekesség, hogy palesztin szülők gyermekeként Kuvaitban, Ránija Ál Jasinként látta meg a napvilágot. Orvos apja és édesanyja 1967-ben, a hat napos háború idején kivándorolt Izraelből. Amikor Irak megszállta Kuvaitot 1990-ben, a palesztin család átköltözött Jordániába.    
Ránija Kairóban járt egyetemre, ahol üzleti diplomát szerzett, majd visszatért Jordániába. Eleinte Ammanban a "City Bank Ammannál" kezdett dolgozni. Láss csodát, a bankot Huszejn jordán király fia irányította.

 

A fiatal Ránija részt vett egy banketten, ahol találkozott Abdullah bin Ál-Huszejn herceggel. Mindez 1993-ban történt, és még abban az évben összeházasodtak. Kezdetben nem tűnt sem olyan szépnek, sem olyan elegánsnak, mint napjainkban. A korabeli fotók igazolják, hogy sokat változott előnyére. Ma már luxus, elegancia és nagyvilági stílus jellemzi.

Férje, II. Abdullah király 1999. február 7-én lépett trónra. Ránija a házasságkötést követően csak egy hónappal később, és akkor is királyi határozattal válhatott királynévá. Smaragdok és gyémántok ékesítették a pompás koronázási ruháját és a fejékét. A jordán királyi párnak négy gyermeke született.
Legidősebb fiuk, a 23 éves Huszejn herceg a trónörökös, aki kellően képzett, hiszen  a Georgetown Egyetemen szerzett diplomát nemzetközi történelemből. Fiatal kora ellenére komolyan veszi az állami feladatokat, noha egyelőre még nem nyomják túl nagy terhek a vállát. Imán hercegnő 21, Salma húga 17 esztendős. A legfiatalabb gyermekük Hasim herceg pedig még csak 12 éves.

 

 

A 46 éves Ránija napjainkban az elegancia és a jó ízlés megtestesítője. Férje, az 54 éves uralkodó mértéktartóan kedveli a nyilvánosságot.
A királyné az ország modernizációjáért, továbbá a nők és gyermekek jogaiért küzd. Azt nyilatkozta, hogy az iszlám nők saját egyéni választás szerint olyan fátylat viselhetnek, amilyet akarnak. Nem gyakorolhat "nyomást" az iszlám tradicionalista jogi értelmezése a társadalomra. Ránija királynét már láttuk fátyolban, kalapban és fedetlen fővel egyaránt. Annak fontosságát hangoztatja, hogy a kultúrák és vallások közötti párbeszédet az egész világon javíthatja a megértés, a tolerancia és az elfogadás. Gyermekeket támogató tevékenységét 2007-ben Bambi-díjjal ismerték el. Ezután 2008. március 30-án elindította saját YouTube csatornáját, amit nemes céljai és nagy nézettsége miatt az  YouTube-díjjal tüntették ki.

Ránija tavaly görög menekülttáborokat látogatott, akkor azt mondta, hogy nem akadályozhatják a menekülő emberek útját a határok. Ám más országok belügyeibe nem avatkozhat még a jordán királyné sem. A jordániai menekülttáborok azonban némi védelmet jelentenek Európa számára is.
A királynét idén januárban lefényképézték amikor elhagyta a Trump towert, ahol az elnök lányával, Ivanka Trumppal tárgyalt. Ránija aktívan képviseli az uralkodóház politikáját mindenütt a világban.
Jordánia királynéja mohó felhasználója a szociális médiának. Egyaránt  kedvence a Facebook, az Instagarm, a Twitter és a YouTube, hiszen élvezi a nyilvánosságot.

A palesztin Ránija átváltozásai:

 

 

 

 

 

 

 

 

 
 
 
 
 
www.cadizmedia.hu © 2017. Minden jog fenntartva
Design: C@diz