FŐOLDAL Milliárdos írók Művészet
 
 

Úszó szigetek

 

 

”Physalia” bálna alakú hajó

Az egyre növekvő népesség arra késztet egyes építészeket, hogy úszó épületeket, városokat és szigeteket tervezzenek. Ezzel a módszerrel a hatalmas óceáni felületek jól kihasználhatók.

 

 

Vincent Callebaut tervező a ”Lilypad” úszó város és ”Physalia” projekt megálmodója.
Egyértelmű, hogy az emberiség jövője attól függ, hogy lesz-e elegendő tiszta ivóvíz. Éppen ezért, a belga tervező elképzelése szerint, a ”Lilypad” úszó város valójában egy öntisztító hajó. Másik ötlete is ezen az elven alapul, a ”Physalia” bálna alakú hajó pedig a szárazföldön is üzemképes lesz. A hajó belsejében lévő kertek megszűrik és tisztítják a vizet, továbbá az építmény főként  napenergiával működik.


 

 ”Lilypad” tavirózsa sziget

 

A ”Lilypad” úgy néz ki, mint egy nyíló tavirózsa és könnyedén lebeg a tengeren. Teljesen önfenntartó, kihasználja az árapályt, valamint a szél és napenergiát. Építői azt állítják, helyet ad majd az éghajlatváltozás menekültjeinek. Valószínűbb azonban, hogy egy ilyen mesterséges szigeten csak a leggazdagabbak kaphatnak helyet, hiszen tulajdonosa minden bizonnyal vállalkozó lesz. A tavirózsa úszóváros 50 ezer ember számára nyújthat otthont. A változatos felszínéről a mesterséges lagúna sem hiányozhat.

 

”Monaco Yacht sziget”

A Yacht Island Design egyik fantasztikus elképzelése a yacht sziget, ami lényegében újrateremti a monacói hercegséget. A többszintes szuperhajón helyet kap a Forma1-es pálya, a kaszinó, egy üvegfenekű szökőkút, helikopter le- és felszállópálya, továbbá tágas napozóteraszok, kertek, mozik, medencék kényeztetik a szigetlakókat. Az úszó sziget 70 tagú legénységet képes befogadni, ezenkívül 16 vendégszállás, valamint a tulajdonos privát lakosztálya és a hercegi palota kap helyet rajta.

 

”Tropical Island Paradise”

 

 

A cég másik nagy ötlete a ”Tropical Island Paradise”, ez egy 90 méteres hajó. Olyan, mint egy úszó egzotikus vulkánikus sziget.
Nyolc vendég és 4 VIP szállás kap helyet a járművön. A tulajdonos kétszintes lakosztálya a vulkánnál található. Egyébként minden lakrészhez erkély és saját kilátás tartozik.

 

”Noé bárkája”
 
Aleksandar Jokosimovic és Jelena Nikolić megtervezte az ”ARC 2” nevű fenntartható úszó várost. Erre azért lesz szükség, mert a katasztrófát elszenvedetteknek menedéket nyújt. A szárazföld túlzsúfolt, ugyanakkor Földünk felületének 72 százalékát víz borítja. A luxus elképzelések láttán azonban úgy érzem csak azokra gondoltak, akik a csillagászati árakat is képesek fizetni leendő úszó otthonaikért.

 

 

 

 

”Atoll Floating Island”


A Palmerston and Donald Starkey Designs olyan úszó otthonokat kíván gyártani, amelyek Dubai partjainál cirkálnak majd.
A több mint 1400 négyzetméternyi hasznos élettérben öt hálószobát, hatalmas nyitott nappalit helyeznek el, és természetesen a tengervizes medence sem hiányozhat.

 


 



”Az Orsós sziget”

 

Az ” Orsós sziget”, egy luxus úszósziget Orsós Gábor találmánya. A hírek szerint a feltaláló osztrák székhelyű cége már megkezdte a prototípus gyártását, hogy 2013 végéig a nagyközönség is megtekinthesse. A sziget összesen 12 vendég elszállásolására alkalmas. A hírek szerint 4.600.000 dollárért lehet majd megvásárolni.

 

 

”Ark Hotel”

 

Az Ark Hotelt úgy tervezték, hogy ellenálljon a tengerszint emelkedésének.
Az orosz Remi Stúdió terve alapján készült.

 

 

 

 

 

"Solare Resort"


A ”Solar Resort” úszó jármű megálmodója az olasz Michele Puzzolante. Ez a hajó tengeralattjáróként is működik. Természetesen előállítja az üzemeltetéséhez szükséges energiát, és a tengeri lények lélegzetelállító látványának megfigyelésére is alkalmas. 

 

 

A hét csillagos úszó szálloda hat személynek nyújt extra elegáns és kényelmes szállást. A vízalatti világot éjjel is meg lehet figyelni, mivel 200 wattos égőkkel megvilágítják a tengeri élőlényeket.

 

 

 

 

 

 

 

”Úszó turisztikai bázis”

A lengyel Kurzewski Filip diplomamunkája az úszó turisztikai bázis, amelynek fő attrakciója az úgynevezett búvár kapszula. Kiválóan lehet a használatával korallzátonyokon és hajóroncsokon búvárkodni. Kurzewski Filip, a Varsói Műszaki Egyetemen hallgatója, és alkotása valójában a diplomamunkája. A projekt lényege, hogy a szálloda három önállóan is működő hajó egységéből áll.

 

 

 

 

"Grandiózus sziget"

 


Az amerikai Bernard Way egy Manhattan nagyságú úszó szigetet tervezett. A grandiózus ötlet szinte egy új civilizációt hoz létre a semmiből. Ennek a megvalósítása óriási gazdasági, társadalmi és technológiai következményekkel járnak.

 


 

 

”A Titanic projekt”

Az Alstom Merine vállalat és Jean philippe Zoppin építész együtt dolgozik a ”Titanic projekt” megvalósításán. A 400 méter hosszú és 300 méter széles, 29 emelet magas építményen helikopter le- és felszállópálya, valamint jachtkikötő is létesül. Az úszó sziget a 20 méteres hullámoknak is ellenáll és 10 ezer személynek adhat otthont.

 

 

 

 
   
   
 
 
www.cadizmedia.hu © 2010. Minden jog fenntartva
Design: C@diz