FŐOLDAL Archívum Kapcsolat
 
 

 

Bárki lehet milliárdos?

Illúzió az amerikai álom

 

 

Sokszor hallom, hogy nem kell más a boldoguláshoz, csak egy jó ötlet, és máris meggazdagodhatsz, hiszen a fiatal Bill Gates egy garázsban kísérletezte ki barátaival világraszóló találmányát. Pályám során jómagam úgy láttam, hogy a fiatal, kezdő feltalálóktól a nagy cégek könnyen elorozhatják az ígéretes alkotásokat, hacsak nincs megfelelő védelem és háttér.

Bill Gates esetében mindig hangsúlyozzák a felső középosztálybeli származását. Apja, William H. Gates társtulajdonosa volt a Preston Gates ügyvédi társaságnak, amelynek az irodái az USA-ban, Kínában és Tajvanban működtek. A jó ügyvédi háttér önmagában is nagy támasz a fiatal pályakezdő tehetség boldogulásához. Mégis inkább Bill édesanyjának karrierje keltette fel az érdeklődésemet. Mary Maxwell Gates igazgatósági tagként tevékenykedett Washington állam First Interstate Bankjánál, valamint a Berkshire Hathaway és a Pacific Northwest Bell nagyvállalatoknál. Csak halkan jegyzem meg, hogy a Berkhshire Hathaway nevű cég a világ egyik leggazdagabb emberének, Warren Buffetnek a üzleti konglomerátumához tartozik.
Mary Maxwell Gates ezen kívül ugyancsak igazgatósági tagként dolgozott egy ismert jótékonysági társaságnál, amelynek neve United Way. Ebben egyébként együtt munkálkodott az IBM vezérigazgatójával, John R. Opellel is. Ez a társaság éppen a nehéz sorsú fiatalok megsegítésén fáradozott. Mary Maxweell Gates, a kitűnő üzletasszony tehát kivételes kapcsolatrendszert garantált feltörekvő gyermekének, ami egyértelműen segítette Billt az előrejutásban.
Amikor tehát 1970-ben, a 15 éves Bill Gates és üzleti cimborája, a nála két évvel idősebb Paul Allen együtt kezdett munkálkodni a számítástechnikai ötletein, abban a sokat emlegetett garázsban, egyáltalán nem voltak rosszak a kilátásaik. Bill szilárd háttérrel, kockázat nélkül megengedhette magának, hogy félbehagyja a Harwardon egyetemi tanulmányait, vitorlát bontson, és a világ egyik leggazdagabb emberévé válhasson a Microsoft tulajdonosaként.


Napjainkban Bill és felesége, Melinda háza üzleti központként is szolgál, de ugyanakkor kényelmes otthont nyújt a házaspárnak és három gyermeküknek. Első lányuk, Jennifer 1996-ban fiuk, Rory 1999-ben, és kisebbik lányuk, Phoebe 2002-ben született.
A család vagyona a Bill és Melinda Gates Alapítványban található, amelynek társelnöke az idősebb Gates is, ahol jól kamatoztathatja jogi szaktudását. Az alapítvány sok adóbefizetéstől mentesíti a cégeiket, de szerencsére a tulajdonosok mindig emberbarátok. Hatalmas adómentes jövedelmeikből kegyeskednek juttatni az embereknek is néhány morzsát. Az alapítványok kiválasztják, hogy kinek adnak politikai hatalmat, és kiket tesznek gazdaggá.
Lépten-nyomon láthatjuk, hogy éppen az alapítványokon keresztül próbálnak beavatkozni a milliárdosok az idegen kormányzatok belügyeibe. Nem mindegy tehát, hogy kik gazdagodnak. Az amerikai álom, mely szerint bárki gazdagodhat, és csak egy jó ötlet kell a milliárdok megszerzéséhez, sajnos illúzió. Ezt a szemfényvesztést ajándékozták a szegényeknek cserébe, hogy ők maguk, a leggazdagabbak nem hajlandók kötelezettségeiknek megfelelően adózni. A milliárdosok klubjába azonban nem akárki juthat be, csak a kiválasztottaknak adnak támogatást.

Egy régebbi fotó:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
 
 
 
 
www.cadizmedia.hu © 2016. Minden jog fenntartva
Design: C@diz